Природни бои за кондиторски производи

 

Кондиторската индустрија користи многу светли бои, бидејќи при изборот на прехранбен производ, бојата е секогаш наш прв впечаток. Индустријата се фокусира исклучиво на производи за уживање и, поради таа причина, има традиција за светли живописни бои за детскиот пазар. Исто така и повеќе нежни и пастелни нијанси за пазарот за возрасни.

Во последните децении, развојот на формулации на природни бои е драматично подобрена и природните бои сега се целосно способни да се натпреваруваат со синтетички бои. Природните бои се стабилни и можат да обезбедат живописни, светли, нежни и пастелни бои еднакви на синтетичките бои.

Chr. Hansen нуди широк спектар на природни бои и екстракти од FruitMax® (храна што “бои” храна) – нијанси на зелена, светло-жолта, розева, интензивна црвена, жива портокалова, виолетова и повеќе за вашите кондиторски производи: 

–      Желе чоколади

–      Драже бонбони

–      Бонбони

–      Гуми за џвакање

–      Желе бонбони

–      Маршмалоу

–      Локум

–      Крем, итн 

 

За повеќе информации за производите од оваа категорија, ве молиме контактирајте не на office@vitastart.mk или на тел.: +389 2 256 22 95   

 

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *